Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20262 |
| Make | Mitsubishi |
| Model | PBR20N |
| Year | 2021 |
| Hours | 1 077 h |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 2 000 Kg |
| Type of tyre | Railway tyre |
| New | Yes |
| Fleet number | 2725 |
| Pallet truck specific equipments |
Lead battery Lead battery charger |
| Fork length | 1 150 mm |
| Frequency of periodic general verification (VGP) | |
| Type | With rider platform |
| Voltage | 24v |
| Length | 1900 mm |
| Width | 800 mm |
| Weight | 790 Kg |
| Overall height lowered mast | 1380 mm |
| Battery | 24V 375Ah C5 - 2020 |
| Load center | 600 mm |
| Condition |