Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | New |
| Reference | N14130 |
| Make | Hangcha |
| Model | BD30-XC2-i |
| Year | 2026 |
| Hours | 3,7 h |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 3 000 Kg |
| Specific equipment |
Road lighting Cabin Heating |
| Type of tyre | Full soft |
| Width | 1,3 mm |
| Length | 3,28 mm |
| Weight | 1 000 Kg |
| Length | 3275 mm |
| Width | 1300 mm |
| Weight | 1000 Kg |
| Motor | Curtis AC/AC |
| Charger | intégré |
| Battery | Lithium 80V / 125Ah - Garantie 5 ans ou 10000 heures |
| Chargeur | 80V / 35A (Monophasé) |
- Direction assistée
- Accrochet d'atelage
- Ridelles rabattable
- Siège SC29 avec accoudoir
- Prise EURO