Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20253 |
| Make | Hubtex |
| Model | DQ30-G |
| Year | 2012 |
| Hours | 1 970 h |
| Power | Gas |
| Lifting capacity | 3 000 Kg |
| Mast type | Duplex |
| Lifting height | 3,65 m |
| Specific equipment |
Cabin Fork positioner, integrated Front Working Light Mini-lever Vertical exhaust |
| Type of tyre | Full soft |
| Fork length | 1 345 mm |
| Height of lowered mast | 2 800 mm |
| Overall height | 2 800 mm |
| Length | 3260 mm |
| Weight | 6900 Kg |
| Overall height lowered mast | 2800 mm |
| Height with mast raised (h4) | 4950 mm |
| Cabin height (h6) | 2460 mm |
| Front tyre size | 200/50-10 |
| Back tyre size | 250-15 |
| Motor | Volkwasgen |
| Load center | 700 mm |
| Condition |
Longueur fourches Mini 1345mm Maxi 2335mm
Écartement EXT Fourches Mini 51mm Maxi 3200mm