Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20299 |
| Make | Crown |
| Model | ESR 5260 |
| Year | 2015 |
| Hours | 4 377 h |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 1 400 Kg |
| Mast type | Triplex LL |
| Lifting height | 7,5 m |
| Specific equipment |
Blue spot Covered roof Electric brake 4-way hydraulic Integrated sideshift Lead battery Mini-lever Strobe beacon |
| Number of wheels | 3 |
| Type of tyre | Railway tyre |
| Fork length | 1 140 mm |
| Height of lowered mast | 3 040 mm |
| Overall height | 3 040 mm |
| Voltage | 48v |
| Length | 1780 mm |
| Width | 1285 mm |
| Weight | 3721 Kg |
| Overall height lowered mast | 3040 mm |
| Free lift (h2) | 2540 mm |
| Height with mast raised (h4) | 8005 mm |
| Cabin height (h6) | 2370 mm |
| Battery | 48V 620Ah C5 - Décembre 2014 |
| Load center | 600 mm |
| Condition |