Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | New |
| Reference | N16773 |
| Make | Hangcha |
| Model | CDD16-XT1S-SiL |
| Year | 2026 |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 1 600 Kg |
| Mast type | Triplex |
| Lifting height | 5 m |
| Type | Driver standing |
| Fork length | 1 150 mm |
| Initial lift | Yes |
| Length | 2088 mm |
| Width | 800 mm |
| Weight | 1200 Kg |
| Overall height lowered mast | 2160 mm |
| Free lift (h2) | 1660 mm |
| Height with mast raised (h4) | 5520 mm |
| Motor | SYSTECH |
| Charger | intégré |
| Battery | Lithium 48V / 105Ah - Garantie 4 ans ou 8000 heures, au 1er terme atteint |
| Chargeur | 48V / 20Ah (Mono-phase) |
- Galet Boggie
- Digicode
- Plexi de protection
- Gerbeur Levée initiale
- Affichage temps de travail
- Display en Français