Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | New |
| Reference | N16529 |
| Make | Hangcha |
| Model | CDD14-XT1-SI |
| Year | 2026 |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 1 400 Kg |
| Mast type | Triplex |
| Lifting height | 5 m |
| Fork length | 1 150 mm |
| Type | Pedestrian |
| Length | 1934 mm |
| Width | 800 mm |
| Weight | 1040 Kg |
| Overall height lowered mast | 2160 mm |
| Charger | Oui |
| Battery | Lithium 48V / 105Ah - Garantie 4 ans ou 8000 heures, au 1er terme atteint |
| Load center | 600 mm |
| Chargeur | 48V / 20Ah MONO-PHASE |
- Galet boggie
- Plexi de protection
- Digicode