Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | New |
| Reference | N16429 |
| Make | Hangcha |
| Model | CDD14-XT1-SI |
| Year | 2026 |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 1 400 Kg |
| Mast type | Triplex |
| Lifting height | 4,5 m |
| Fork length | 1 150 mm |
| Type | Pedestrian |
| Length | 1934 mm |
| Width | 800 mm |
| Weight | 1040 Kg |
| Overall height lowered mast | 2030 mm |
| Free lift (h2) | 1490 mm |
| Height with mast raised (h4) | 5020 mm |
| Motor | SYSTECH |
| Charger | intégré |
| Chargeur | 48V 20Ah (mono-phasé) |
| Battery | Lithium 48V 105Ah |
- Galet Boggie
- Plexi de protection
- Digicode