Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20316 |
| Make | Crown |
| Model | WF3000 1.2 |
| Year | 2020 |
| Hours | 39 h |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 1 200 Kg |
| Mast type | Duplex LL |
| Lifting height | 4,4 m |
| Type of tyre | Railway tyre |
| Fork length | 1 150 mm |
| Height of lowered mast | 2 660 mm |
| Overall height | 2 660 mm |
| Type | Pedestrian |
| Voltage | 24v |
| Length | 1860 mm |
| Width | 800 mm |
| Weight | 978 Kg |
| Overall height lowered mast | 2660 mm |
| Free lift (h2) | 2250 mm |
| Height with mast raised (h4) | 4800 mm |
| Load center | 600 mm |
| Battery | 24V 180Ah - Avril 2020 |
| Condition |