Crown ES4000-1.2 Ref. 18973
5 800 tax not included
Pedestrian pallet stacker Crown ES4000-1.2 #18973
5 800 tax not included
Features
Parc Secondhand
Reference 18973
Make Crown
Model ES4000-1.2
Year 2014
Hours 3 454 h
Power Electric
Lifting capacity 1 200 Kg
Mast type Triplex
Lifting height 4 m
Type of tyre Railway tyre
Width 0,8 mm
Length 2 mm
Weight 1 328 Kg
Fork length 1 150 mm
Height of lowered mast 1 820 mm
Overall height 1 820 mm
Type Pedestrian
Voltage 24v
Length 2000 mm
Width 800 mm
Weight 1328 Kg
Overall height lowered mast 1820 mm
Free lift (h2) 1400 mm
Height with mast raised (h4) 4000 mm
Warranty Sold serviced
With updated periodic test
3-month parts guarantee
Battery 24V 375Ah