Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | New |
| Reference | N16749 |
| Make | Hangcha |
| Model | TRANSGERBEUR CDD20-XT1S-SID |
| Year | 2026 |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 2 000 Kg |
| Mast type | Duplex |
| Lifting height | 2,01 m |
| Type | Folding platform |
| Fork length | 1 190 mm |
| Initial lift | Yes |
| Length | 921 mm |
| Width | 770 mm |
| Weight | 970 Kg |
| Overall height lowered mast | 1480 mm |
| Free lift (h2) | 90 mm |
| Height with mast raised (h4) | 2465 mm |
| Motor | SYSTECH |
| Charger | Oui |
| Load center | 600 mm |
| Battery | Lithium 48V // 105 Ah - GARANTIE 5 ANS OU 1000 HEURES |
| Chargeur | 48V // 20 Ah (MONOPHASE) |
- Mât duplex vérin central 2.01m
- Galet boggie
- Digicode
- Plexi de protection
- Bras de protection
- Affichage temps de travail
- Display en Français