Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20315 |
| Make | Crown |
| Model | ESI4000-14 |
| Year | 2015 |
| Hours | 736 h |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 1 400 Kg |
| Mast type | Triplex LL |
| Lifting height | 4,75 m |
| Type of tyre | Railway tyre |
| Type | Walk-along |
| Fork length | 1 200 mm |
| Initial lift | Yes |
| Height of lowered mast | 2 130 mm |
| Overall height | 2 130 mm |
| Length | 2050 mm |
| Width | 810 mm |
| Weight | 1389 Kg |
| Overall height lowered mast | 2130 mm |
| Free lift (h2) | 1670 mm |
| Height with mast raised (h4) | 5210 mm |
| Load center | 600 mm |
| Battery | 24V 250Ah C5 - Mai 2015 |
| Condition |
- LEVEE INITIAL