Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20318 |
| Make | Crown |
| Model | MPC3040-12 |
| Year | 2018 |
| Hours | 2 823 h |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 1 200 Kg |
| Mast type | Duplex |
| Lifting height | 2,7 m |
| Type of tyre | Railway tyre |
| Fleet number | 20012 |
| Fork length | 1 140 mm |
| Height of lowered mast | 2 350 mm |
| Overall height | 2 350 mm |
| Voltage | 24v |
| Length | 1550 mm |
| Width | 1100 mm |
| Weight | 2132 Kg |
| Overall height lowered mast | 2350 mm |
| Height with mast raised (h4) | 3900 mm |
| Load center | 600 mm |
| Condition |