Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20323 |
| Make | Nissan |
| Model | DF05A79V |
| Year | 1995 |
| Hours | 8 260 h |
| Power | Diesel |
| Lifting capacity | 7 000 Kg |
| Mast type | Duplex |
| Lifting height | 4 m |
| Specific equipment |
Covered roof Front Working Light Integrated sideshift Rear work lights 3-way hydraulic |
| Type of tyre | Solid |
| Fork length | 1 800 mm |
| Height of lowered mast | 3 310 mm |
| Overall height | 3 310 mm |
| Voltage | 12v |
| Length | 3700 mm |
| Width | 1980 mm |
| Weight | 11000 Kg |
| Overall height lowered mast | 3310 mm |
| Height with mast raised (h4) | 4850 mm |
| Cabin height (h6) | 2340 mm |
| Front tyre size | 8.25-15 JUM |
| Back tyre size | 8.25-15 |
| Load center | 900 mm |
| Condition |