Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20334 |
| Make | Mitsubishi |
| Model | FD15N |
| Year | 2018 |
| Hours | 2 225 h |
| Power | Diesel |
| Lifting capacity | 1 500 Kg |
| Mast type | Duplex LL |
| Lifting height | 4 m |
| Specific equipment |
Integrated sideshift LED road lighting Load backrest Mini-lever Reverse signal Strobe beacon 3-way hydraulic |
| Fork length | 1 200 mm |
| Height of lowered mast | 2 580 mm |
| Overall height | 2 580 mm |
| Voltage | 12v |
| Length | 2280 mm |
| Width | 1050 mm |
| Weight | 2840 Kg |
| Overall height lowered mast | 2580 mm |
| Free lift (h2) | 2170 mm |
| Height with mast raised (h4) | 5030 mm |
| Cabin height (h6) | 2130 mm |
| Front tyre size | 6.50-10 |
| Back tyre size | 5.00-8 |
| Motor | Mitsubishi |
| Load center | 600 mm |
| Condition |