Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20320 |
| Make | Hangcha |
| Model | XF35G |
| Year | 2016 |
| Hours | 6 257 h |
| Power | Gas |
| Lifting capacity | 3 500 Kg |
| Mast type | Triplex |
| Lifting height | 4,5 m |
| Specific equipment |
Covered roof Fork positioner 4-way hydraulic LED road lighting Load backrest Panoramic rearview mirror Reported sideshift Reverse signal Strobe beacon |
| Type of tyre | Solid |
| Fleet number | N03107 |
| Fork length | 1 800 mm |
| Height of lowered mast | 2 250 mm |
| Overall height | 2 250 mm |
| Voltage | 12v |
| Length | 2850 mm |
| Width | 1240 mm |
| Weight | 4995 Kg |
| Overall height lowered mast | 2250 mm |
| Free lift (h2) | 1600 mm |
| Height with mast raised (h4) | 5600 mm |
| Cabin height (h6) | 2220 mm |
| Front tyre size | 8.15-15 |
| Back tyre size | 6.50-10 |
| Motor | Nissan K25 |
| Load center | 900 mm |
| Condition |