Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Client |
| Reference | N15689 |
| Make | Hangcha |
| Model | XF15D-2 (CPCD15-X2H7F1) |
| Year | 2026 |
| Power | Diesel |
| Lifting capacity | 1 500 Kg |
| Mast type | Duplex LL |
| Lifting height | 3,3 m |
| Specific equipment |
Covered roof Fork positioner 4-way hydraulic LED road lighting Load backrest Mini-lever Panoramic rearview mirror Rear blue spot Rear work lights Reported sideshift Reverse signal Strobe beacon USB plug |
| Type of tyre | Full soft |
| New | Yes |
| Fork length | 1 150 mm |
| Length | 2285 mm |
| Width | 1110 mm |
| Weight | 2750 Kg |
| Overall height lowered mast | 2160 mm |
| Cabin height (h6) | 2155 mm |
| Motor | KUBOTA |
| Condition |
Contrôle de présence
Isolation phonique
Eclairage complet
Siège Grammer MSG65/531 sans accoudoir
Contrôle de présence
Isolation phonique
Eclairage complet
Siège Grammer MSG65/531
4eme valve est incluse et arrivée au tablier de la 4e
TDL Positionneur
***Matériel sur commande délai 4 mois et demi***