Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | New |
| Reference | N16248 |
| Make | Hangcha |
| Model | XE50i-500 ( CPD50-XEXY2-SI ) |
| Year | 2026 |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 5 000 Kg |
| Mast type | Triplex |
| Lifting height | 4,8 m |
| Specific equipment |
Electric brake 4th valve inlet on fork carriage Heated cabin Panoramic rearview mirror Rear blue spot Rear work lights Road lighting Strobe beacon USB plug |
| Type of tyre | Full soft non-marking |
| Fork length | 1 820 mm |
| Overall height | 2 375 mm |
| Length | 3090 mm |
| Width | 1490 mm |
| Weight | 6930 Kg |
| Overall height lowered mast | 2375 mm |
| Cabin height (h6) | 2350 mm |
| Motor | ENPOWER AC / AC |
| Charger | intégré |
| Battery | Lithium 80V / 560Ah - Garantie 5 ans ou 10000 heures, au 1er terme atteint |
| Chargeur | Livré avec 2 cables : 80V / 35Ah (Monophasé) - 80V / 100Ah (Triphasé) |
- Siège Grammer MSG65/531 avec accoudoir
- Contrôle de présence
- Soufflet des vérins inclinaison
- 3e valve au tablier
Batterie destinée au chargeur pistolet( XE/XC )