Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | New |
| Reference | N16336 |
| Make | Hangcha |
| Model | XE25i ( CPD25-XEY2HA-SI ) |
| Year | 2026 |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 2 500 Kg |
| Mast type | Triplex GV |
| Lifting height | 5 m |
| Type of tyre | Full soft non-marking |
| Fork length | 1 150 mm |
| Overall height | 2 364 mm |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1176 mm |
| Weight | 3860 Kg |
| Overall height lowered mast | 2364 mm |
| Free lift (h2) | 1685 mm |
| Height with mast raised (h4) | 5739 mm |
| Cabin height (h6) | 2165 mm |
| Motor | ENPOWER AC / AC |
| Charger | intégré |
| Chargeur | 80V / 25Ah (Monophasé) |
| Battery | Lithium 80V / 280Ah - Garantie 5 ans ou 10000 heures, au 1er terme atteint |
- 4 valves au tablier
- TDL Cascade
- Fourches 122*40*1150 IIA
- Siège SC29
- Parebrise avant / Parebrise arrière / Toit de protection
- Blue spot Ar
- Feu de travail arrière
- Rétro panoramique
- Contrôle de présence
- Prise USB
- Réduction de vitesse en courbe