Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Client |
| Reference | N15933 |
| Make | Hangcha |
| Model | XE20Ci ( CPD20-XEXY2HA-SI ) |
| Year | 2026 |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 2 000 Kg |
| Mast type | Duplex |
| Lifting height | 3 m |
| Specific equipment |
Cabin Fork positioner 4-way hydraulic Heating LED road lighting Lithium battery Load backrest Panoramic rearview mirror Rear blue spot Rear work lights Reported sideshift Reverse signal Strobe beacon USB plug |
| Type of tyre | Full soft |
| New | Yes |
| Fork length | 1 150 mm |
| Overall height | 2 095 mm |
| Length | 2230 mm |
| Width | 1126 mm |
| Weight | 3230 Kg |
| Overall height lowered mast | 2095 mm |
| Free lift (h2) | 160 mm |
| Height with mast raised (h4) | 3955 mm |
| Cabin height (h6) | 2155 mm |
| Motor | ENPOWER AC / AC |
| Battery | Lithium 80V / 150Ah - Garantie 5 ans ou 10000 heures, 1er terme atteint |
| Chargeur | Livré avec 2 câbles : 80V / 25A (Monophasé et intégré) ET 80V / 100A (Triphasé et avec prise pistolet) |
| Load center | 500 mm |
| Warranty |
parts guaranteed 2 years or 2000 hours Whichever occurs first |
| Condition |
- Siège Grammer MSG65/531 sans accoudoirs
- Soufflet des vérins inclinaison
- Réduction de vitesse au virage
- Contrôle de présence
Sur commande 4 à 5 mois