Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20293 |
| Make | Caterpillar |
| Model | GP45NTD |
| Year | 2019 |
| Power | Gas |
| Lifting capacity | 4 500 Kg |
| Mast type | Duplex LL |
| Lifting height | 3,7 m |
| Specific equipment |
Cabin Electric brake 4-way hydraulic Heating LED road lighting Mini-lever Panoramic rearview mirror Rear blue spot Rear work lights Reported sideshift Reverse signal Strobe beacon Vertical exhaust |
| Type of tyre | Full soft |
| Height of lowered mast | 2 490 mm |
| Overall height | 2 490 mm |
| Voltage | 12v |
| Length | 3150 mm |
| Width | 1420 mm |
| Weight | 7176 Kg |
| Overall height lowered mast | 2490 mm |
| Height with mast raised (h4) | 4500 mm |
| Cabin height (h6) | 2240 mm |
| Front tyre size | 315/70-15/8.00 |
| Back tyre size | 7.00-12/5.00 |
| Motor | EBT-GK25-3B |
| Condition | Nd |
VENDU SANS LA PINCE A BALLE