Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20289 |
| Make | Caterpillar |
| Model | GP30NTD |
| Year | 2018 |
| Power | Gas |
| Lifting capacity | 3 000 Kg |
| Mast type | Triplex LL |
| Lifting height | 4,7 m |
| Specific equipment |
Covered roof Fork positioner 4-way hydraulic LED road lighting Mini-lever Panoramic rearview mirror Rear work lights Reported sideshift Reverse signal Strobe beacon |
| Type of tyre | Full soft |
| Fork length | 1 200 mm |
| Height of lowered mast | 2 130 mm |
| Overall height | 2 160 mm |
| Voltage | 12v |
| Length | 2800 mm |
| Width | 1290 mm |
| Weight | 4823 Kg |
| Overall height lowered mast | 2130 mm |
| Free lift (h2) | 1680 mm |
| Height with mast raised (h4) | 5500 mm |
| Cabin height (h6) | 2160 mm |
| Front tyre size | 28x9-15 |
| Back tyre size | 6.50-10 |
| Motor | EBT-GK25-3A |
| Load center | 600 mm |
| Condition |
Écartement EXT Fourches Mini 370mm Maxi 960mm