Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 20327 |
| Make | Yale |
| Model | GLP55 |
| Year | 2018 |
| Power | Gas |
| Lifting capacity | 5 500 Kg |
| Mast type | Triplex LL |
| Lifting height | 5,3 m |
| Specific equipment |
Cabin |
| Type of tyre | Full soft |
| Fork length | 1 200 mm |
| Height of lowered mast | 2 610 mm |
| Overall height | 2 610 mm |
| Length | 3350 mm |
| Width | 1820 mm |
| Weight | 9348 Kg |
| Overall height lowered mast | 2610 mm |
| Free lift (h2) | 1940 mm |
| Height with mast raised (h4) | 5550 mm |
| Cabin height (h6) | 2320 mm |
| Front tyre size | 8.25-15 JUM |
| Back tyre size | 28x9-15 |
| Load center | 600 mm |
| Condition |