Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | New |
| Reference | E017343 |
| Make | Hangcha |
| Model | CTD15-A2MC2-ISZ |
| Year | 2026 |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 1 500 Kg |
| Mast type | Duplex |
| Lifting height | 3,6 m |
| Type of tyre | Railway tyre |
| Type | Nd |
| Fork length | 1 150 mm |
| Length | 1800 mm |
| Width | 800 mm |
| Weight | 744 Kg |
| Overall height lowered mast | 2420 mm |
| Motor | Curtis DC |
| Charger | intégré |
| Battery | Batterie Lithium 24v/60AH |
| Chargeur | 24v mono |
| Warranty |
parts guaranteed 1 year or 500 hours Whichever occurs first |
Batterie lithium et chargeur intégré.
Temps de charge rapide, biberonnage autorisé