Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | Secondhand |
| Reference | 19698 |
| Make | Yale |
| Model | ERP16VT SWB |
| Year | 2018 |
| Hours | 2 050 h |
| Power | Electric |
| Lifting capacity | 1 600 Kg |
| Mast type | Triplex |
| Lifting height | 4,6 m |
| Specific equipment |
Battery Integrated sideshift Reverse signal 3-way hydraulic |
| Number of wheels | 3 |
| Type of tyre | Solid |
| New | Yes |
| Fleet number | 1922 - M8433 |
| Fork length | 1 200 mm |
| Height of lowered mast | 2 070 mm |
| Overall height | 2 070 mm |
| Voltage | 48v |
| Length | 1810 mm |
| Width | 1040 mm |
| Weight | 3250 Kg |
| Overall height lowered mast | 2070 mm |
| Free lift (h2) | 1580 mm |
| Height with mast raised (h4) | 5100 mm |
| Cabin height (h6) | 2040 mm |
| Front tyre size | 18x7-8 |
| Back tyre size | 15x4.5-8/3.0 JUM |
| Motor | ac |
| Charger | Oui |
| Battery | 48v 500Ah - Juin 2018 |
| Load center | 600 mm |
| Condition |