Your selection is empty
Empty the cart
Are you sure you want to delete all items from your cart ?
Your selection is empty
| Parc | New |
| Reference | N15059 |
| Make | Hangcha |
| Model | TT50-4 (CPCD50-XW95C-RT4) |
| Year | 2026 |
| Power | Diesel |
| Lifting capacity | 5 000 Kg |
| Mast type | Triplex |
| Lifting height | 5 m |
| Specific equipment |
Cabin 4th valve inlet on fork carriage Heating and demisting LED road lighting Load backrest Panoramic rearview mirror Rear blue spot Rear work lights Reverse signal Strobe beacon USB plug Vertical exhaust |
| Type of tyre | Inflatable |
| Drive wheels | 4-wheel drive |
| Fork length | 1 220 mm |
| Length | 3665 mm |
| Width | 2105 mm |
| Weight | 9050 Kg |
| Overall height lowered mast | 3060 mm |
| Free lift (h2) | 170 mm |
| Height with mast raised (h4) | 4534 mm |
| Front tyre size | 445/65-22,5-18PR |
| Back tyre size | 12.5/80-18-12PR |
| Motor | Deutz TCD3,6L4 Euro 5 |
| 2WD/4WD | 4 roues motrices |
- Climatisation
- Siège Grammer MSG65/531 avec accoudoir
- Contrôle de présence
- Poignée de klaxon arrière